Chodec na 50 km Bátovský: Jsme dobře připraveni

BRATISLAVA – Chodec Vojenského sportovního centra (VSC) Dukla Banská Bystrica Miloš Bátovský, který se v sobotu potřetí v kariéře představí v olympijské soutěži v chůzi mužů na 50 km, touží v první řadě zlepšit své dosavadní výsledkové maximum. Při svém debutu skončil v roce 2004 v Aténách na 18. místě.

“Chci podat co nejlepší výkon. Samozřejmě, jaké z toho vyjde umístění, mám v hlavě už vypočítané, ale kdyby se mi podařilo ještě zlepšit mé 18. místo z Atén, byl bych velmi rád, “ řekl ve čtvrtek v rozhovoru 33-letý rodák z Krupiny a pokračoval: ” Doufám, že se mi k těmto plánům podaří přiblížit – a možná je i překonat. Na trati však nebudeme sami.Uvidíme, jak budou na soutěž přichystání soupeři…Neboť my jsme připraveni dobře. “

Miloš Bátovský si však uvědomuje, že k naplnění těchto cílů v ostře sledované olympijské soutěži bude nutná nejen správně načasovaná sportovní forma, ale i pověstné sportovní štěstí a dobrá psychická pohoda. Samozřejmě i ideální chodecké počasí, což v případě Londýna je vždy velká loterie .

“My v podstatě jdeme do Londýna dva dny před soutěží. Takto jsme to chtěli.Tak jsme si to naplánovali, “ reagoval Miloš Bátovský na otázku, jaký je to pocit jít na olympijské hry v době, kdy většina Slováků je momentálně z Londýna už doma. ” Zatím jsem sport sledoval jako divák v televizi. Ale nějak extra jsem to nepřeháněl. Sportovců znám. Jsou to moji kamarádi. Ale snažil jsem se děním v Londýně velmi nerozptylovat. Neboť jsem si uvědomoval, že pokud bych byl chtěl, mohl jsem být přímo v dějišti a prožívat celé to olympijské dění na vlastní kůži.Vím, že taková atmosféra člověka dost pohlcuje a ubírá mu i energii, kterou budeme během téměř čtyřhodinového výkonu velmi potřebovat, “ prozradil Miloš Bátovský důvod dobrovolné” izolace “od televizních přenosů z olympijského Londýna.

“S čím budu při návratu z Londýna spokojený? Co si při svém třetím vystoupení na OH ze všeho nejvíc přeji? Aby mi vyšli závody, abych měl dobrý sportovní den – a abych se na trati dobře cítil. To je hlavní. Věřím, že když se mi pocitově dobře půjde, mohu udělat i lepší umístění, než je zmíněná 18. příčka. Pokud překonám svůj nejlepší výsledek na olympiádě, tak určitě nebudu mít důvod být nespokojený, “ zdůraznil Miloš Bátovský.