Hlinka o tvrdé kritice nominace Šatana: Takto vysvětloval svůj status

BRATISLAVA – Ani si neuvědomil, jak to přehnal! Bývalý spoluhráč Miroslava Šatana z reprezentace a mistr světa z Göteborgu Miroslav Hlinka kritizoval nominaci bývalého kapitána národního týmu na olympijský turnaj v Soči.

Šatan je momentálně bez klubu a trénuje v New Yorku, přesto ho trenér Vladimír Vůjtek vybral do předběžné nominace. Mezi hokejovými odborníky se hned začalo mluvit o podivných poměrech v hokeji ao tom, že kouč musel nominovat hráče údajně za zásluhy.
Hlinky, který momentálně hrává v Trnavě, Sportky oslovili, aby vysvětlil svůj status na Facebooku.Napsal v něm toto: “Obraz našeho hokeje – v nominaci figuruje hráč, se kterým se už týdny nikdo nemůže spojit!” Nenapsal nic o satanovi, no každému je jasné, koho myslel.
“Takže varianta a) Kdo chce být v repre – třeba vypnout mobil a odcestovat např. na golf do USA a je šance! Varianta B) Poštovní holub s prosbou pod křídlem, který dokáže proletět za “velkou louži” a dotyčného vyhledá a ještě ho i lidskou řečí uprosil, aby se unavovat obléci do dresu s “C” na hrudi, “ pokračoval Hlinka ironicky.
Telefonicky dostal prostor, aby řekl, co se to kolem nominace děje.V telefonu však reagoval překvapeně, když se dozvěděl, že jeho status nezůstal soukromým. “Aby bylo jasné, status měl pobavit a nic osobního proti Mirovi satanovi nemám. Akorát ta nominace byla tvořena aniž vyjádřil svůj názor, protože nikomu nezvedá mobil, a to je zvláštní, “ řekl pro Sportky mistr světa Miroslav Hlinka.
“Kdo mě zná, ví, že si dokážu vystřelit i sám ze sebe,” řekl. O Mirovo kvalitách nikdo nepochybuje, ale třeba to brát s nadhledem.Někdy mám pocit, že hráči, který odmítá komunikovat, se dává příliš mnoho prostoru, a zapomíná se, že jsou tu i jiní hokejisté, “ zamyslel se Hlinka.
Bývalý kapitán slovenská hokejistů na světových šampionátech naposledy hrál ve Slovanu, kde se začátkem listopadu minulého roku po střetu se Zdeno Chára zranil údajně tak vážně, že v sezóně nepokračoval. Před šampionátem už byl v pořádku a ve Finsku a Švédsku se představil .
V létě dostal od Slovanu nabídku, ale k týmu se nepřipojil. Miroslav Šatan nezvedal mobil ani Sportka. Říká se, že by se měl dohodnout s Medveščak Záhřeb a hrát KHL za chorvatský tým.