Iniesta už myslí na další úspěchy: Výzev není nikdy dost

Berlin- Režisér hry fotbalistů FC Barcelona Andres Iniesta si v sobotu večer užíval zisk čtvrtého triumfu v Lize mistrů, ale prozradil i své vyhlídky do budoucna. Jednatřicetiletého záložníka prohlásili za nejlepšího hráče berlínského finále, ve kterém Katalánci zdolali Juventus Turín 3: 1.

Barcelončania v německé metropoli zkompletovali treble, když během dvou týdnů získali tři trofeje za vítězství v Lize mistrů, španělské lize a španělském poháru. Jsou prvním klubem, který takový úspěch dosáhl podruhé. Iniesta byl i při prvním treble Barcelony v roce 2009. “Mám z toho husí kůži. Jsem šťastný, že hraji za takový klub jako je Barcelona, ​​je to obrovská čest.Myslím, že si ani nedokážu představit hodnotu těch úspěchů, chápu to tak možná na 10 procent, “ pokračoval Iniesta.

Ve sbírce úspěchů má na klubové úrovni v dresu Barcelony čtyři triumfy v Lize mistrů, sedmkrát vyhrál Primera Division, třikrát Španělský pohár, v reprezentačním dresu je dvojnásobným mistrem Evropy a mistrem světa. “Všechny finálové zápasy přinesly nádherné momenty a ze všech jsem si odnesl krásné vzpomínky. V každém finále jsme museli zdolat silné týmy. Juventus nám to znepříjemnil, byl to těžký zápas.Bylo by to jiné, kdybychom zvýšili na 2: 0, asi by to bylo pak jasnější vítězství, “ řekl.

Iniesta má skvělou sbírku úspěchů, ale ještě o jeden ligový titul více má na kontě jeho 35-letý spoluhráč Xavi, který závěr kariéry dohraje v Kataru. “Myslím, že to byl jeho poslední zápas za Barcelonu. Věděl bych si představit i nějaký rozlučkový, ale rozhodl se takto.Myslím, že opouštět klub jako vítěz Ligy mistrů je ta nejlepší volba, “ řekl Iniesta na adresu Xaviho.

Po krátké pauze a oslavách začne myslet na novou sezónu.” je nádherné, když se vám podaří takový unikátní úspěch, “řekl s tím, že se těší na nedělní oslavy s fanoušky v centru Barcelony.” Před šesti lety jsme si mysleli, že treble se už nedá zopakovat a dosáhli jsme to znovu, “ dodal Iniesta na závěr.