Slovan doma opět prohrál, Čada hráčů konečně pochlubil: Toto je klíč před dalšími duely!

BRATISLAVA – Hokejisté Slovanu prohráli druhý domácí zápas v sezoně KHL 1: 4 s týmem rváčů Vítěz Podolsk.Kapitánem soupeře bratislavského týmu byl Maxim Afinogenov, proti Slovanu hrál i Slovák Branislav Mezei.

V brance Slovanu nastoupil namísto miláčka tribun Januse, kterému nevyšel úterní zápas, český gólman Kopřiva.V sestavě se po zranění objevil už i český zadák Mojžíš. Ten však už po šesti minutách hry odešel do kabiny za vražení soupeřova hráče na mantinel.

Slovan měl slabý nástup do zápasu a po první třetině prohrával s týmem kolem kapitána Maxima Afinogenova už 0: 2. Slovan se probral, začal kombinovat, ale chyběl mu nápad v zakončení a lehkost, hra Bratislavanů se dala bez problémů předvídat. Přesně naopak Vítěz kombinoval s lehkostí, ve hře mu nechyběla tvořivost a momenty překvapení. Rozdíl byl iv důrazu před brankou, ruský tým slovanistov bránil, zatímco ti dělali často chyby a snadno ztrácely puky.

Když v úvodu druhé části Slovan inkasoval třetí gól, z tribun se začalo ozývat “My chceme Slovan” nebo “Budíček”.Slovan si vypracoval i šance, ale na každou jednu se natrápíte a v koncovce byl neškodný, střely po zemi končily pod brankářem Backlund. V 36. min měl největší šanci Slovanu nejaktivnější hráč týmu Martin stájích, ale potvrdilo se klišé nedáš – dostaneš a Slovan z protiútoku inkasoval na 0: 4.

Přesto se modravá nevzdali a po krásné spolupráci Sersena s Miklík snížil a rozjásal bratislavskou arénu Martin Škoula, který vstřelil první domácí gól Slovanu v sezoně. Gól slovanistov přebral, ve třetí třetině byli aktivnější, ale třeba uznat, že ruský soupeř se stáhl a hlídal výsledek, nesnažil se zbytečně otevírat své pásmo.

Slovan byl málo aktivní, Vítěz Podolsk měl navrch ve snaze, rychlosti i důrazu.Bratislavané hrají stále v křeči a pomalu jim i klesá sebevědomí. Týmu chybí lídr, který by uklidnil nervózní střídačku a dal jednoduchý gól. Slovan je aktuálně poslední v tabulce Západní konference s dvěma body za výhru v Záhřebu po prodloužení. Belas hrají další domácí duel už v sobotu proti Kazani.

“Začali jsme s odhodláním a predstavzatím získat doma první body. Odpovídala tomu také hra v pětiminutovém oslabení, které jsme zvládli,” řekl po zápase trenér Slovanu Rostislav Čada. Mrzely ho však levné góly, které inkasovali jeho svěřenci. “I tak jsme pokračovali v nátlakové hře se snahou vyrovnaný, což potvrzuje i poměr střel na branku. Hráli jsme proti dobře organizované obraně soupeře a výborným brankářem.Tak, jak jsme hráli dnes, to je cesta, jak uspět v dalších zápasech. Problémem zůstávají nevyužité příležitosti, “ pokračoval trenér.

Slovan Bratislava – Vítěz Podolsk 1: 4 (0: 2, 1: 2, 0: 0)

Góly: 38. Škoula (Sersen, Miklík) – 12. Vasiljev (Hennessy), 14. Chafizulin, 21. Soloduchin, 36. Pyett,

Vyloučení: 3: 4 na 2 min, navíc Mojžíš (Slovan) 5 a do konce zápasu , střely na branku: 38:26.Zápas vidělo 10 055 diváků – vyprodáno.

Slovan Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, stájích, Mihálik, Daňo – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič , Juraj Mikuš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Bakoš – Juraj Mikuš, Kolena, Mráz

Vítěz Podolsk: Backlund – Pyett, Mezei, Selezňov, Golovko, Chafizulin, Malevič, Kudinov , Kudreman – Koroľuk, Iggulden, Šitikov – Soloduchin, Rybakov, Koroljov – Poltorak, Hennessy, Afinogenov – Podzinš, Mámin, Vasiliev

Rozhodčí: Kulakov, Šenev – Morozov, Putilina.