US Open – Hantuchová hladce do 3. kola

NEW YORK – Daniela Hantuchová si suverénním způsobem vybojovala postup do 3. kola dvouhry na tenisovém US Open v New Yorku (celková dotace 17,742 mil. USD). Slovenská ženská jednotka a turnajová dvacítka zdolala v 2. kole Argentínčanku Maria Emilia Salerniovú hladce 6: 1, 6: 0 a ve 3. kole se setká s desátou nasazenou Američankou Venus Williamsovou.

Star & scaron; í ze sester Williamsův & yacute; ch je v & iacute; těžko americk & eacute; ho Grand Slámu z let 2000 a 2001 a Slovenka m & aacute; s ní hrozivě & uacute; bilanci 0: 7. Zatím naposledy byla ve vz & aacute; jemn s & uacute; boji V. Williamsův & aacute; & Uacute; spe & scaron; ní & scaron; í před dvěma měsíci v 3.kole Wimbledonu.

& uacute; spe & scaron; ne si ve středu na modr & yacute; ch bet & oacute; nov & yacute; ch dvorcích v newyorské & scaron; čtvrtý Flushing Meadows poč & iacute; nali e & scaron; te v 1. kole dvouhry dva slovensk & iacute; muži. P & auml; tn & aacute; sty nasazen & yacute; Dominik spousta & yacute; potvrdil proti Italovi Andreasi Seppimu & uacute; lohu favorita a zdolal ho v & scaron; čtyřech setech 6: 2, 6: 4, 6: 7 (6), 6: 2. Jeho nej & scaron; & iacute; m s & uacute; perem bude & scaron; výcarsko kvalifikant Michael Lammer. Spousta & eacute; mu se na US Open dar & iacute ;. Sedmadvacetiletý & yacute; rod & aacute; k z Prahy při své deváté & uacute; části Nepos & uacute; pil z 1. kola pouze dvakrát & aacute; t (1997 a 1999). Jeho dosavadní & scaron; & iacute; m maximem je & scaron; tvrťfin & aacute; le z vlaňaj & scaron; ka.Post & uacute; pil i Karol Kučera. Co nejd & uacute; šené & scaron; & iacute; ze slovensk & eacute; ho kvintetu v New Yorku zdolal v 1. kole finalistu této akce z roku 1998 Austr & aacute; lčana Marka Philippoussisa hladce ve třech setech 6: 4, 6: 2, 7: 5. S & uacute; boj dvou b & yacute; val & yacute; ch hr & aacute; čů Top Ten zvl & aacute; dol Kučera, kter & yacute; toho v tomto roce hodně nenahrál, suver & eacute; ESE – bez ztráty setu a vz & aacute; jemn & uacute; bilanci s Philippoussisom vyrovnal na 1: 1. Jednatřicetiletý & yacute; Bratislavčan ve své jubilejní desáté & uacute; části na US Open post & uacute; pil do 2. kola popáté.Jeho nej & scaron; & iacute; m s & uacute; perem bude sedmnáct & aacute; sty nasazen & yacute; & Scaron; paní David Ferrer.

Ve středu zasáhly do bojů na US Open už i dva slovensk & iacute; z & aacute; stupci v zač & iacute; nej & uacute; cí se s & uacute; těžit ve & scaron; tvorhre. Martina Such & aacute; spolu s Če & scaron; kou Zuzanou Ondřej & aacute; & scaron; kovou nestačily na česko-franc & uacute; zsky p & aacute; r Denisa Chl & aacute; dkov & aacute; – Virginie Razzano & aacute; a po v & yacute; sledku 3: 6, 4: 6 se rozl & uacute; chilli.Karol Beck po boku Čecha Jaroslav Levinsky & eacute; ho vyhráli prvn & yacute; set nad Američany Alexem Bogomolovom a Travisem Rettenmaier 6: 2, potom setkání pfieru & scaron; ili pro tmu.

Ve & scaron; tvrtkovom programu figuruje celkem & scaron; ESť slovensk & yacute; ch tenistů, kter & iacute; se představí ve dvouhře, & scaron; tvorhre i mixu. Najd & ocirc; ležíte & scaron; & iacute; s & uacute; boj m & aacute; před sebou Martina Such & aacute ;, kter & aacute; v 2. kole dvouhry nast & uacute; pi proti favorizované & scaron; vajčiarke Patty Schnyderová (bilance 0: 3).Ve & scaron; tvorhre a mixu se v & uacute; vodn & yacute; ch kol & aacute; ch představí se svými partnerkami Daniela Hantuchov & aacute; a Janette Hus & aacute; rov & aacute; a v mužském debli kromě Dohr & aacute; vky s & uacute; boje Becka zasáhne do hry i čistě slovensk & yacute; p & aacute; r Dominik spousta & yacute; – Michal Mertin & aacute; k.

Slovensk & iacute; tenisté ve středu na US Open – s & uacute; HRN:

ŽENY / DVOUHRA – 2. kolo:
Daniela Hantuchov & aacute; (20-SR) – Maria Emilia Salerniov & aacute; (Arg.) 6: 1, 6: 0
Pouze 52 min & uacute; t trval s & uacute; boj 22-leté české jednotky se stejně starou Argent & iacute; nčankou (až 127. ve WTA Tour), kter & aacute; je lep & scaron; í v debli než v singlů & yacute; ch s & uacute; těžit. Hantuchov & aacute; (19.ve WTA Tour) hned v & uacute; vodě r & yacute; rychle vedla 3: 0 a až za tohoto stavu dovolila s & uacute; Perk zn & iacute; žít. Jak se pozd & ocirc; r uk & aacute; zalo, byl to jedin & yacute; z & iacute; skan & yacute; gem Salerniovej v celém setkat & iacute ;. Hantuchov & aacute; dominovala zejm & auml; na podán & iacute ;, když až 19 z 21 dříve & yacute; ch servisů, kter & eacute; směřovaly do kurtu, proměnila ve v & iacute; tažné & eacute; míče (& uacute; spe & scaron; nost 90%). Salerniov & aacute; udělala i mnohem více neumožňujícím výdej & uacute; ten & yacute; ch ch & yacute; b (23-8) a nejlep & scaron; í Slovenka s & uacute; Perku bez probl & eacute; mov přestřílela také ve v & iacute; tažné & yacute; ch & uacute; Deroche (14-3). Hantuchov & aacute; post & uacute; pila do 3.kola na US Open už po & scaron; čtvrtý & yacute; jednou v řadě, její maximem je zatím & scaron; tvrťfin & aacute; le z roku 2002.

& scaron; tvorhra – 1. kolo:
Zuzana Ondřej & aacute; & scaron; kov & aacute ;, Martina Such & aacute ; (ČR / SR) – Denisa Chl & aacute; dkov & aacute ;, Virginie Razzano & aacute; (ČR / Fr.) 3: 6, 4: 6

MUŽI / DVOUHRA – 1. kolo:
Dominik spousta & yacute; (SR) – Andreas Seppi (Tal.) 6: 2, 6: 4, 6: 7 (6), 6: 2
Slovensk & yacute; tenista hned v & uacute; vodní hře prorazil s & uacute; péřové podání a r & yacute; rychle vedl 2: 0. V & yacute; born & yacute; n & aacute; stup do z & aacute; pasu potvrdil spousta & yacute; dal & scaron; & iacute; m brejkem v sedmé hře a n & aacute; sledně proměnil druh & yacute; setbal na zisk & uacute; vodn & eacute; ho dějství – 6: 2. Mlad & yacute; Ital (70.v ATP Entry) vydržel v druhém setu odol & aacute; vat dluh & scaron; í a své podání si podržel třikrát & aacute; t až op & auml; ť do sedmého tzv. Tildenovom gemu, kdy favorizovaný & yacute; Slov & aacute; k využil druh & yacute; brejkbol na 4: 3 a po necel & yacute; ch dvou hodin & aacute; ch z & iacute; skal n & aacute; sledně pro sebe i druh & yacute; set – 6: 4. Vz & aacute; p & auml; t & iacute; vlaňaj & scaron; & iacute; & Scaron; tvrťfinalista sebral Seppimu podání iv & uacute; vodní hře následuj & uacute; cího dějství a zdálo se, že duel směřuje k r & yacute; zrychlenì a jasn & eacute; mu z & aacute; věru. Spousta & eacute; ho dobře rozjet & yacute; stroj se v & scaron; pokud zasekl za stavu 4: 2 ve třetím setu. Jednadvacetiletý & yacute; italský tenista co nejd & ocirc; r zn & iacute; žil na 3: 4 a hned nato prvn & yacute; m brejkem v z & aacute; pase vyrovnal.N & uacute; kaj & uacute; ca se & scaron; anca na zvrat dodala Seppimu více sebad & ocirc; very a najednou měla slovensk & aacute; jednotka na kurtu probl & eacute; my.

tie-break třetího setu se od & uacute; vodu vyv & iacute; jal lep & scaron; í pro antuka & aacute; ra z Apeninského & eacute; ho poloostrova, kter & yacute; v něm vedl 3: 0 a potom i 6: 3. Spousta & yacute; e & scaron; te dok & aacute; zal dotáhnout na 6: 6, ale dal & scaron; í dva míčky prohrál, což znamenalo stav 2: 1 na sety. Otřesený & yacute; slovensk & yacute; tenista musel vz & aacute; p & auml; t & iacute; čelit brejkbalu iv prvním gamu následuj & uacute; vací části hry a svůj dal & scaron; & iacute; servis dokonce prohrál.Za stavu 1: 2 v & scaron; pokud dok & aacute; zal zmobilizovat své síly a co nejd & ocirc; r rebrejk a n & aacute; sledně & scaron; n & uacute; rou dal & scaron; & iacute; ch & scaron; čtyřech her vyhrál & scaron; čtvrtý & yacute; set 6: 2 a cel & yacute; z & aacute; pas 3: 1 na sety. Spousta & yacute; tak upravil svou bilanci se Sepp na 2: 0, když třetího nejlep & scaron; ího italského hr & aacute; ča s & uacute; časnosti zdolal před dvěma lety na antuce na challenger v San Mar & iacute; ne 6: 4, 6: 1.

Karol Kučera (SR) – Mark Philippoussis (Austr.) 6: 4, 6: 2, 7: 5
V & yacute; voj prvn & eacute; ho setu byl vyrovnaný & yacute; do stavu 3: 3. Potom Kučera (141.v ATP Entry) Austr & aacute; lčana po prvn & yacute; jednou brejků, Philippoussis vz & aacute; p & auml; t & iacute; předvedl rebrejk, ale slovensk & yacute; tenista po dal & scaron; em vyhraném podán & iacute; s & uacute; pera přece jen dovedl set do v & iacute; tažné & eacute; ho konce. Druh & yacute; set byl vyrovnaný & yacute; do stavu 2: 2, potom 31-ročn & yacute; Kučera s & eacute; Riou & scaron; čtyřech gemů dotáhl dějství do hladk & eacute; ho v & yacute; sledku 6: 2. Tret & iacute; set byl najvyrovnanej & scaron; & iacute ;. Oba hr & aacute; zda dobře pod & aacute; vali a vyhr & aacute; vali si servis do stavu 5: 5. N & aacute; sledně Philippoussis popáté neudržel svůj servis a cz & uacute; sen & yacute; Kučera už dal & scaron; í své podání využil na v & iacute; ťazstvo.Slovensk & yacute; tenista předčil s & uacute; pera ve v & scaron; ech & yacute; ch hlavn & yacute; ch & scaron; n & yacute; ch ukazatelích: & uacute; činnost I. podání (79% – 63%), v & iacute; tažné & eacute; & Uacute; Dery (33-24), neumožňujícím výdej & uacute; ten & eacute; chyby (21 – 42).