Vaclík nečakal, že rozdiel medzi Čechmi a Nemcami bude až taký

Hoci Tomáš Vaclík niekoľkokrát svoj tím podržal, trom gólom vo svojej sieti nezabránil a českí reprezentanti tak prehrali v kvalifikácii majstrovstiev sveta v Nemecku jasne 0: 3. Brankár Bazileja pripustil, že tak veľký rozdiel medzi oboma tímami nečakal.

“Myslím, že do stavu 3: 0 to bola zo strany domácich čistá dominancie. My sme chceli byť nebezpeční dopredu, ale vôbec sme sa k tomu nedostávali. Nebolo to ani tým, že by sme chceli len brániť, “ povedal Vaclík novinárom v Hamburgu.

” Oni boli tak silní, že dokázali reagovať na všetky herné situácie , ktoré sa im naskytli, výborne.Ukázali, prečo sú jasným favoritom celej skupiny a úradujúcimi majstrami sveta, “ dodal Vaclík.

Na konci septembra podobne dominoval Arsenal proti jeho Bazileji v Lige majstrov. ” Veľký rozdiel som už zažil na Arsenalu, toto bolo niečo podobné. Pred zápasom som si nemyslel, že to bude takto moc. Nemci dnes boli dominantné, proste boli lepší, “ uviedol Vaclík.

Medzi tyčami sa snažil robiť, čo mohol. ” Bohužiaľ som dostali hneď z prvej strely v 13. minúte gól. Je to zložité hodnotiť. Niečo som chytil, ale za stavu, keď o niečo šlo, to bohužiaľ triafali a upratovali to “ ľutoval Vaclík.

V 65.minúte Nemci druhým gólom Thomasa Müllera v stretnutí zvýšili na 3: 0, ale český gólman obavy z debaklu nemal. “To nie, nemal som strach, že sa by to mohlo zvrhnúť, že by sme napríklad za polčas mali dostať šesť gólov. Ako dali tretí gól, bolo vidieť, že ubrali a nechali nás aj nahrať. Že by sme mali prehrať vyšším rozdielom , alebo odchádzať s debaklom, toho som sa nebál, “ predniesol Vaclík.

Ocenil, ako Nemci strojovo kombinovali a diktovali tempo. “On by aj Neuer (brankár Nemecka) u nás mohol hrať záložníka. Sú proste samozrejme lepšie. Každý hrá v top kluboch v Európe. Bolo celkom jasné, že budú silní na balóne. Tým rozostavením, herným schémou si dokážu vytvárať hrozne výhod a prečíslenia vo všetkých priestoroch, “ dodal.Viac informácií o detskom nábytku: Ako zdobiť detskú izbu