VIDEO Dunajská Streda stále čeká na vítězství: Myjave zaznamenal pouze jeden gól

SENEC – Fotbalisté Spartaku Myjava zvítězili 1: 0 (0: 0) nad hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda na detašované domácí půdě svého soupeře v NTC SFZ v Senci v úterním závěrečném utkání 3. kola nejvyšší slovenské dlouhodobé soutěže Fortuna ligy 2016 / 2017. Kopaničiari se posunuly na druhou příčku v tabulce jen o skóre za MŠK Žilina. Mužstvu ze Žitného ostrova patří předposlední jedenáctá pozice, zůstává bez vítězství.

Kvůli rekonstrukcí stadionu v Dunajské Stredě se zápas hrál v NTC Senec. Přesto fanoušci DAC připravili pro Dunajskostredčanov domácí prostředí a na zápas se přišla podívat početná kulisa. Duel byl specifický pro oba trenéry, protože Mikuláš Radványi a Krisztián Németh v minulosti spolupracovaly v DAC.O první vážnější střelu se postaral v 8.

minutě domácí Ľupták, jeho míč však letěla nad. První čtvrthodinka mnoho vzruchu nepřinesla, hrálo se převážně mezi šestnáctka. V 19. minutě po přihrávce z pravé strany pohrozil Sládek, ale netrefil bránu. 31 minut po přímém kopu byl Machovec, ale Tofiloski byl na místě. Jeho spoluhráč Paul Pačinda však hrál pod psa. V 33. minutě vyslal nebezpečnou střelu opět Pačinda, brankář Myjavy však byl opět pozorný. 36 minut byly první šance první poloviny. Nejprve se dostal do příležitosti Duga, který se snažil preloboval Tofiloski, z následného protiútoku hrozila Dunajská Streda, a střelu Sabal Solnička bravurně vyrazil na roh. Na 43.První brankovi utkání mohl klesnout, přímý kop Myavu Machovca na levé straně prošel branou jen o centimetr. Duncanská Streda má skvělou příležitost ujmout se v 45. minutě, když ale Štepanovský lehce prošel středem obrany a následně snadno skóroval, čímž Pačinda nedosáhne.

. Na druhé straně Michalik zablokoval Machova záběr. V 55 minutách Ljubicic zapálil míč do míče, ale míč před branou, ale Solničko neúmyslel gól. V 67. minutě se hosté probíjejí po levém okraji domácí obranou a nabíhají na zemi protihráče.Koňovití střelu Tofiloski ještě vyrazil, z dorážky ale Duga otevřel dvoupatrové postele skóre. V 69. minutě mohlo být vyrovnané, po rohovém kopu Pačindu hlavičkoval vedle Michalík. V 73. minutě spálil opět tutovka Ljubicic, po přihrávce Polévku poslal tečovanou střelu vedle. V 78. minutě akci Myjavy zakončil tvrdou střelou Machovec, ale Tofiloski bravurně vychytal. V posledních deseti minutách ztrácela Myjava dech, při míči byla více Dunajská Streda, ale šanci si už nedokázali vypracovat.

Fotbal – Fortuna liga 2016/2017 – 3. kolo – úterý:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0: 1 (0: 0) – hrálo se v Senci
Branka: 67. Duga, ŽK: 37. Ostojic (DAC) Rozhodčí: Chmura – Vorel, Žákech, 2182 diváků

Sestavy:
Dunajská Streda : Tofiloski – Štěpanovská, kwin, Ľ.Michalík, Zs. Németh – B. Ľupták, M. Ljubičič – Vida (71. Polévka), Pačinda – R. Černák (72. Sarr) – Saba (87. Kondrlík)
Myjava: Solnička – L . Beňo, P. Pavlík, Ostojic, Machovec – T. Kóňa, Marček – koukol (90. Černáček), Duga (87. Sabler), Ľ. Kolár – P. Sládek (62. Brigant)

Krisztián Németh, trenér DAC: “Osmdesát procent zápasu jsme hráli na soupeřově polovině. Chtěli jsme hrát pressing, a dařilo se nám. Rozhodla efektivita. Měli jsme čistou tutovka, kterou však Ljubicic nedal, pak jsme udělali hrubou chybu a inkasovali. Děkuji fanouškům, že v Senci nám připravili domácí prostředí. “

Mikuláš Radványi, trenér Myjavy: ” Byl to zápas o jednom gólu.Dali jsme to a obhájili jsme výsledek. Pro diváky to bylo méně atraktivní. Důležitá byla Ljubicicova šance, kterou však nedal a my jsme potom skórovali. Jsem spokojený, Dunajské Stredě přeji vše dobré do budoucna. “